H&M Foundation a UNICEF odštartovali novú spoluprácu, aby tak podporili malé deti, predovšetkým tie s postihnutím

ŠTOKHOLM, 30. november 2017 – H&M Foundation a celosvetová organizácia UNICEF dnes vyhlásili novú spoluprácu, aby tak podporili malé deti, predovšetkým tie s postihnutím. Táto iniciatíva má hodnotu 3,7 miliónov dolárov a jedným z cieľov je, usilovať sa, aby sa viac než 9 000 malým deťom s postihnutím a ich rodinným členom zabezpečili špecializované služby počas vývoja v ranom detstve na najbližšie tri roky.

Počas prvých rokov života, dáva práve láska, dobrá výživa, bezpečie a oddychové aktivity ako hra, spev a rané učenie sa, malým deťom tú najlepšiu možnú šancu, aby dosiahli zdravý rozvoj mozgu. V súčasnosti milión malých detí na celom svete, predovšetkým tie s postihnutím, trpí nedostatkom týchto skúseností a vyrastajú v nebezpečnom a nie práve podnetnom prostredí.

„Ak sú mozog a telo malých detí chránené pred násilím a znečistením, podnecované láskou, hrou a vzdelávacími aktivitami v prvých rokoch života, a živené citlivou starostlivosťou a výživnou stravou, získavajú tak najlepšiu možnú šancu úplného rozvoja, efektívneho učenia sa, a prispievania do svojho vlastného hospodárstva a spoločnosti v dospelosti,“ tvrdí Pia Britto, UNICEF riaditeľka oddelenia pre Rozvoj v ranom detstve. „UNICEF je vďačný nadácii H&M Foundation za prísľub pomoci poskytovať podporu na záchranu života malých detí, hlavne tých s postihnutím.“

Iniciatíva je zameraná na zvýšenie úrovne existujúcich UNICEF programov rozvoja v ranom detstve v Bulharsku, Peru a Ugande, aby sa stali viac prístupnými a prispôsobenými potrebám detí s postihnutím a tiež potrebám ich rodín.

Približne 20 000 rodinným príslušníkom a ošetrovateľom bude poskytnutá podpora na pomoc, aby malým deťom dokázali zabezpečiť dobrú výživu, povzbudenie a bezpečie, ktoré potrebujú pre zdravie, vzdelávanie a sociálne služby.

„Vďaka našej novej spolupráci s organizáciou UNICEF, dúfame, že sa nám podarí premeniť životy a budúcnosť tisícky malých detí s postihnutím. Tiež dúfame, že táto iniciatíva inšpiruje súkromný sektor, aby investoval do prvých rokov života detí – aby im tak pomohol dosiahnuť ich úplné zdravie, šťastie, blaho a schopnosť učiť sa,“ povedala Diana Amini, celosvetová správkyňa H&M Foundation.

Podpora poskytovaná programom UNICEF na rozvoj v ranom detstve bude tak vďaka spolupráci vedieť pomôcť lepšie odhadnúť postihnutia a oneskorený vývoj u bábätiek a malých detí, a tak zlepšiť ich šancu na obdržanie špecializovanej starostlivosti počas vývoja v ranom detstve čo najskôr. Vytváranie celkového podporného systému smeruje k zredukovaniu diskriminácie, ktorej tieto malé deti s postihnutím môžu čeliť.

Skutočnosť, že sa malým deťom s postihnutím dostáva najlepšia šanca, aby dosiahli svoj optimálny rozvoj, tiež pomáha k tomu, aby sa zredukovali náklady na špeciálne vzdelávanie a ďalej, aby sa zredukovala nezamestnanosť či inštitucionalizácia.

Táto iniciatíva je najnovšou a dlhodobou spoluprácou medzi H&M Foundation a organizáciou UNICEF, ktoré spolupracujú už od roku 2014, aby poskytovali kvalitné vzdelávanie a možnosti vzdelávania v ranom veku pre tie najzraniteľnejšie deti.

###

Poznámka redaktorom

O H&M Foundation

H&M Foundation je nezisková svetová nadácia, súkromne financovaná rodinou Stefana Perssona, zakladateľov a hlavných majiteľov H&M group. Jej misiou je viesť dlhotrvajúce, pozitívne zmeny a zlepšiť životné podmienky investovaním do ľudí, komunít a inovatívnych myšlienok. Vďaka spolupráci s organizáciami na celom svete, zavádza organizácia H&M Foundation zmeny so zameraním sa na štyri oblasti: Vzdelávanie, Voda, Rovnosť a Planéta. Okrem toho, vie nadácia tiež poskytnúť pomoc v núdzi. Od roku 2013, venovala rodina Stefana Perssona 1,3 biliónov švédskych korún (177 miliónov dolárov/144 miliónov dolárov) H&M Foundation. Navštívte hmfoundation.com a sledujte @hmfoundation na Facebooku a na Instagrame.

O organizácii UNICEF

Organizácia UNICEF pracuje na niektorých najdrsnejších miestach na svete, aby pomohla tým najznevýhodnenejším deťom. Pracujeme pre každé dieťa, v 190 krajinách a územiach, všade, aby sme budovali lepší svet pre každého. Pre viac informácií o organizácii UNICEF a jej práci pre deti navštívte www.unicef.org. Sledujte UNICEF na Instagrame a Facebooku

Pre viac informácií, kontaktujte, prosím:

Malin Björne

PR & Communications Manager, H&M Foundation, +46 707963975, malin.bjorne@hmfoundation.com hmfoundation.com

Ingeborg Ekblom

Public Relations Officer, UNICEF Švédsko, +46 709955916, ingeborg.ekblom@unicef.se

Darčeky pre život

Hľadáte tip na originálny darček? Poradíme vám.

Darčeky pre život
Čítať viac

Pravidelná pomoc

Darujte každý mesiac nádej do sveta detí a staňte sa Priateľom detí UNICEF

Pravidelná pomoc
Čítať viac

Jednorazová pomoc

Pomôžte svojim darom deťom, ktoré sa ocitli v núdzi

Jednorazová pomoc
Čítať viac