CHCEM POMôcť

Deti postihnuté zemetrasením
v meste Jojutla, Morelos - Mexiko

Približne sedem miliónov detí žije v oblasti postihnutých zemetrasením z 8. septembra a 19. septembra. UNICEF spolupracuje so svojimi partnermi v oblastiach zasiahnutých zemetraseniami pri vytváraní dočasných škôl, pri podpore usmernení pre bezpečnosť v školách, pri výcviku učiteľov v psychosociálnej podpore a pri distribúcii vzdelávacích materiálov a súpravy na rozvoj detí v ranom detstve pre učiteľov a opatrovateľov.

Výsledok oboch zemetrasení: 407 obetí, 190 000 budov a 10 000 škôl v 8 štátoch. Ministerstvo školstva oznámilo osemstupňový plán postupného návratu do škôl. Všetky verejné školy musia získať oficiálnu certifikáciu pre bezpečnosť budov, aby sa mohli znovu otvoriť. Ministerstvo školstva oznámilo podporu UNICEFu v školách, aby pomohol študentom riešiť ich strach a traumu.

„Sme veľmi znepokojení závažnými škodami, ktoré utrpeli školy v najviac zasiahnutých komunitách, a to, aké následky by to mohlo mať pre deti,“ povedal Christian Skoog, zástupca UNICEF v Mexiku. „Je nevyhnutné, aby sme našli rýchle riešenia, aby sme ich čo najrýchlejšie dostali deti späť do tried, aby sme zabezpečili ich budúcnosť a pomohli im obnoviť pocit normálnosti po týchto traumatických zážitkoch."

Po nasadení UNICEF do všetkých postihnutých oblastí, aby mohol rýchlo vyhodnotiť situácie detí a žien, bolo vybraných 26 obcí, v ktorých sa uskutočnia intervencie, hlavne v oblasti vzdelávania a ochrany detí. Celkovo sa očakáva, že táto pomoc zasiahne 20 000, ktoré už boli identifikované v južnom Mexiku a 40 tisíc v strednom Mexiku. UNICEF zriadil v Oaxace dva priestory priateľské k deťom, ktoré poskytujú psychosociálnu podporu a ubytovanie 150 deťom denne.

Pre každé dieťa.
Ktokoľvek ona je.
Kdekoľvek on žije.
Každé dieťa si zaslúži detstvo.
Budúcnosť.
Rovnakú nádej.

UNICEF sa transformuje

Valným zhromaždením Slovenského výboru pre UNICEF bola odsúhlasená transformácia z občianskeho združenia Slovenský výbor pre UNICEF (SV pre UNICEF) na nadáciu (NADÁCIA UNICEF SLOVENSKO) .

4 roky konfliktu na východe Ukrajiny

Konflikt berie deťom nielen materiálne veci, ale zanecháva na nich aj celoživotné postihnutia. Dostupné informácie z januára až novembra roku 2017 ukazujú v priemere za týždeň jedno detské nešťastie, ktorého hlavnou príčinou sú práve nášľapné míny, explozívne zvyšky a nevybuchnutá munícia.