Epidémia cholery v Južnom Sudáne

20. júl 2017, Južný Sudán sa ocitol uprostred najťažšej a pretrvávajúcej epidémie cholery v histórii Sudánu, s 13 880 prípadmi nakazenia sa cholerou a 243 úmrtiami, ktoré boli zatiaľ nahlásené v roku 2017. UNICEF pokračuje v zvyšovaní svojho úsilia ako odpoveď na šírenie cholery, v tomto roku poskytol priamu pomoc vo viac ako 7 673 prípadoch.

Služby v oblasti dodávok vody a hygieny  v Južnom Sudáne boli vážne ovplyvnené konfliktom, ktorý sa začal v roku 2013. Skoro 5 miliónov najviac ohrozených obyvateľov krajiny sú v núdzi a potrebujú prístup k bezpečnej vode a základným sanitárnym zariadeniam. Mnoho vodných lokalít bolo poškodených pri konflikte a ostali natrvalo poškodené. Nebezpečná, zdraviu škodlivá voda zvyšuje riziko nakazenia chorobami šíriacimi sa vodou, ako je hnačka a cholera

Ale nanovo opravená čistička vody v Bentiu, už teraz napomáha zlepšovať život obyvateľov na severe tohto mesta. Čistička dnes produkuje okolo 500 000 litrov bezpečnej pitnej vody denne, ktorá je distribuovaná do 24 ďalších vodných oporných bodov po celom Bentiu.

Elizabeth Bonareri Mose, expertka UNICEF na vodu a sanitáciu v Bentiu,  má za to, že v prvých fázach mestského vodného programu je dôležité zabezpečiť deťom prístup k bezpečnej vode v domácnostiach, v školách a na verejne prístupných miestach.

 „Účelom obnovy a renovácie čističky v Bentiu bolo zabezpečiť obyvateľstvu, ktoré sa usídlilo v meste Bentiu, prístup k trvalo udržateľným zdrojom bezpečnej pitnej vody, najmä deťom a ich rodinám“ povedala Bonareri. „Mestský vodný program je prepojený s naďalej pokračujúcou reakciou na núdzový stav a má podporiť komunitu vracajúcu sa do svojich domovov po tom, čo z nich boli vysídlení.“

Darčeky pre život

Hľadáte tip na originálny darček? Poradíme vám.

Darčeky pre život
Čítať viac

Pravidelná pomoc

Darujte každý mesiac nádej do sveta detí a staňte sa Priateľom detí UNICEF

Pravidelná pomoc
Čítať viac

Jednorazová pomoc

Pomôžte svojim darom deťom, ktoré sa ocitli v núdzi

Jednorazová pomoc
Čítať viac